Prosinec 2013

Určitě si přečti : Mediátor - čtvrtý rozměr lásky

4. prosince 2013 v 19:10 | Kristynachd |  Články
Šestý svazek této serie je podle hodně lidí ten nejlepší.
Celá tato sága Mediátor je o krotitelce duchů Susannah Simonové které je 17 let, o jejích plánech, příbězích i milostném životě.
V tomto dílu se mladá krotitelka duchů musí ocitnout o 150 let zpátky kdy místo jejího domu stál penzion, snaží se zabránit vraždě svého milovaného Jesseho. Ale co všechno bude pro to muset sedmnáctiletá středoškolačka obětovat? Existuje něco, co přesahuje i schopnosti mediátorů?

Informace o knize:
Autorka: Meg Gabotová
Rok vydání: 2005
Přeložila: Jana Jašová
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 212

Sága mediátor obsahuje:
1. díl - Krajina plná snů
2. díl - Devátá stezka
3. díl - Andělé smrti
4. díl - Temná je noc
5. díl - v pasti
6. díl - čtvrtý rozměr lásky
Sága je velmi úspěšná a byla i převedena do televizního seriálu.

Úryvek z knihy (str. 11)
"Když jsem se obrátila zpátky k Paulovi, od moře k nám zavanul studenej vítr. Povedlo se mu rozfoukat mi dlouhý tmavý vlasy tak, až se mi pár pramínků přilepilo k puse natřeným leskem. Ale já teď myslela na jiný věci než image"

Autorka Meg Gabotová (*1967) je z Indiany, začínala jako běžná ilustrátorka, ale nyní je slavnou spisovatelkou, především díky příběhu o "manhattanské princezně" Mie Thermopolisové, potýkající se s vladařskými povinostmi. Tento příběh byl zfilmován pod názvem : deník princezny.

Mé hodnocení: Knížka je chvílemi celkem složitá, ale byla jsem do ní od začátku až do konce "zažraná" je vážně skvělá, celá sága je neskutečně napínavá, moc se mi líbila i přes to, že nemám ráda takové knížky o duchách, fantasy..
Autorka knihu psala velmi dobře, povedlo se jí i vyprávění sedmnáctileté dívky. Knížku doporučuji a ne jen ji ale celou ságu :-)
Mediátor 6 - Čtvrtý rozměr lásky

Kniha magie není čarování aneb jak vědomě zacházet s energií

4. prosince 2013 v 18:11 | Kristynachd |  Články
Chcete pozitivně ovlivnit svůj život? A věříte, že k tomu lze využít magii? Přála sis vždy dosáhnout vlastních představ a cílů pomocí své energie? Tak si určitě kup knížku MAGIE NENÍ ČAROVÁNÍ.

"Rozhodnutí o úspěchu či neúspěchu je ve vašich rukou, sami odpovídáte za to, co jste vypustili do světa. Sami vytváříte energetnické pole, ve kterém žijete, a sklízíte, co jste zaseli."
říká autorka knihy Eva- Ulmer-Janes
Říká autorka knihy
Eva Ulmer-Janes
je povoláním inženýrka-architektka, někdy se uplatňuje jako kostýmní výtvarice. Věnovala se psychoanalýze, pak studovala u šamanů v Peru, Nepálu, Brazílii, Tibetu a na Havaji. Fascinuje ji možnost aplikovat jejich vědění v podmínkách evropských velkoměst. Už pětadvacet let úspěšně působí v oboru. Celkem je autorkou šesti knížek.

úryvek z knihy ( str. 154)
"Stejně jako všechny havajské techniky je i technika nápravy vztahů velice jednoduchá. Úplně stačí odpoutat svou pozornost od toho, co vás na chování a vlastnostech partnera zraňuje a co vám vadí, a vědomě se soustředit na jeho pozitivní stránky, které si zaslouží uznání"

Mé hodnocení: Zajímavá kniha, která přinese dost poznatků a nových věcí, je zajímavá ale někdy dost složitá na čtení, jsou tam složité výrazy, chvílemi nemusíte vědět co čtete, já se párkrát ztratila, je vhodná spíš pro dospělé.Jinak je kniha velmi čtivá, určitě tam jsou praktické návody, zajímavosti a změní ti to život. Určitě si knihu kup!
Informace o knize:
Kniha je o energii, jak sní pracovat a jak si vytvářet správnou energii, obsahuje praktické návody a praktiky, kterými prospějete sobě i okolí.
Rok vydání : 2012
počet stran: 207
běžná cena: od 169,-
Přeložil Vladimír Čadský z Německého origináluUrčitě si přečti : Máš cos chtěl, miláčku!

4. prosince 2013 v 17:56 | Kristynachd |  Články
Příběh o jedné dámě Angelině co nachytá svého manžela při nevěře, zhroutí se jí svět, ale nakonec dospěje k tomu, že ji manžel vlastně udělal laskavost a plachá zakřiknutá žena která jen věčně seděla doma se synem čekala na manžela, se mění v sebevědomou ženu, která ví co chce a užívá si život.
A také o tom, že pomsta může být ještě sladší než nejsladší čokoláda.

Linu čeká v novém životě mnoho zvratů, přijde o práci, najde si novou, kde potká sympatického kolegu, který má Linu rád.
Kup si tuhle knihu, přečti ji a zjisti jak to bylo dál, opravdu do stojí za to, tato autorka má skvělé myšlení a budu ráda, když si od této mladé spisovatelky přečtu ještě něco.

Informace:
autor: Jana Benková
rok vydání: 2013 (1.vydání)
počet stran: 208
cena od: 199,-
Moderní příběh, bez složitých výrazů, čte se celkem lehce. V každé kapitole budeš překvapena protože se dozvídáš pořád něco nového.

Mé hodnocení:
Knížka je naprosto skvělá, toto téma je celkem normální v běžném životě a bohužel se to i strává. Přečetla jsem ji skoro jedním dechem Zažila jsi něco podobného nebo se chceš ponaučit co dělat nebo nedělat aby ti to přítel neudělal? Nebo si můžeš vyčíst návody jak se zahovat a co dělat, pokud se ti to stane.
Určitě si kup tuhle knížku.

Určitě si přečti : Lena Notýsková

4. prosince 2013 v 17:31 | Kristynachd
Lena, celkem normální holka jako každá jiná, které říkají Lena Notýsková, i když se tak nejmenuje, je to protože si vše zapisuje do notýsku, je nerozhodná a to úplně ve všem, proto si vše zpisuje.

Co v knížce najdeme:
úvod - kdo Lena je, jak vypadá (její obrázek), co má ráda..
seznamy - zapisuje si například to, co si vezme v pondělí do školy a jaké jsou pro a proti jedlotlivého modelu nebo třeba seznam, proč si nekousat nehty, který ze spolužáků je nejotravnější
příběhy - např. co se ji v tom vybraném modelu stalo, jestli se rozhodla správně..
poznámky, postřehy - třeba to, jak si vysvětluje zkrácený inzerát muže, co hledá přítelkyni.

Jenže Lenin život nepřináší jen jednoduhé rozhodnutí a řešení jen toho co bude k večeři nebo jak si učesat vlasy , její život se totiž radikálně změní při rozvodu jejích rodičů.
Lena zjistí že s rozhodováním nemá problém ale jen ona, ale i plno dospělých.


Mé hodnocení:
I když jsem na takové knížky asi stará, moc se mi tahle líbila, mám ráda když je to psané formou zápisků, u toho třeba i nějaké obrázky, je to tak pro 9 let staré holky, ale knížka se mi vážně moc líbila, doporučuji ji. Má moc hezky udělaný obal.


úryvek (str. 31)
Výhody být klukem:
1. Může pořád hrát fotbal
2. Nemá prsa
3. Nikdy nedostane měsíčky
4. Může si na ulici odplivnout
5. Nemusí nikdy do šatů, pokud to ovšem nechce sám, jako ten pán-paní (=pán předělaný na paní) v televizi.
Výhody být holkou:
?????????????????????????

Název: Lena Notýsková
Autor: Francine Oomenová
Anglický originál: Lena Lijstje
Přeložila: Jana Broekman-Minářová
Nakladatelství: Mladá fronta
Rok: 2012
Počet stran: 164
Žánr: dívčí román
Lena Notýsková

Přijď Zas ! :)
*RUBRIKY*

blik cvak Zamilovaný *5186* aja


počítání od 8.1. 2013

Flag Counter