Duben 2015

Co si nezapomenout na Votvírák 2015?

20. dubna 2015 v 23:26 | Kristynachd |  Recenze
Votvírák se kvapem blíží, spousta lidí se nemůže dočkat protože Votvírák 2015 vypukne už 12.6. a bude probíhat do 14.6.
Ať už se chystáš na tento velký festival jet poprvé nebo už jsi zkušený návštěvník, nezapoměň na nějaké důležité věci, které by se ti mohli hodit nebo které budeš potřebovat.

1. vstupenka a parkování
ze všeho nejdůležitější se zakoupit si vstupenku na festival, kterou si můžeš zakoupit online a nebo na vybraných místech, více o tom, kde můžeš zakoupit vstupenky najdeš zde: http://www.votvirak.cz/
Pokud vyrážíš autem nezapomeň si koupit také parkovací kartu.

Kde se může přespat?
Pokud se ti zrovna nechce přespat v autě, můžeš využít stanového městečka zdarma, nově je tento rok založeno i další nové městečko, které je za menší poplatek a kde je omezená kapacita, má vlastní sociální zařízení a kde je průběžně zajišťován úklid. Proto určitě nezapomeň na stan, karimatky a spacáky.

2. nezapomeň mapu
ačkoli nepřehlédneš ukazatele nebo davy lidí u festivalu, je dobré si s sebou vzít mapu. Nikdy nevíš co se na tvé plánované trase stane a kudy budeš muset objíždět aby ses na festival dostala.

3. osobní doklady, léky
určitě každý nosí doklady u sebe, ale snaž se je nosit pořád v průběhu celého festivalu. Ať už to je občanský průkaz podle kterého tě poznají nebo průkazk pojištěnce. Nikdy nevíš co se ti přihodí a budeš zrovna někde, kde nejsou tví známí.

4. opalovací krém, brýle, pokrývka hlavy
snad bude v době festivalu krásné počasí, ale určitě to nepodceň. Představ si, že stojíš celé hodiny před pódiem a paří sluníčko, proto se pravidelně maž, protože prvnotní sluníčko je nejhorší a určitě nezapomeň na nějakou pokrývku hlavy, aby se ti neudělalo špatně a nezkazila sis tím celý festival.

5. Peníze
do areálu festivalu se nesmí brát z bezpečnostních důvodů žádné vlastní potraviny nebo pití. Proto určitě nezapomeň na dostatek peněz, aby jsi mohla dodržovat pravidelný pitný režim.
O stravování neměj nouzi, v areálů najdeš nespočet stánků s dobrým občerstvením i pořádným jídlem.

6. oblečení podle počasí
to ti nemusím ani připomínat, snad každá dívka si nabalí i to, co ani nepotřebuje. Ale pokud jedeš na votvírák na celý víkend, určitě si vezmi i nějaké teplejší oblečení. V pátek může být krásně teplo a v sobotu se může rázem ochladit, proto určitě na nějakou "šusťákovku" a delší kalhoty nezapomeň.

Letos se na votvírák moc těším, protože tam budou snad všichni umělci, které já mám ráda, jako například: Horkýže Slíže, Divokej Bill, Mandrage, No Name, Majk Spirit a další na které se vyplatí určitě zajít. Na kompletní přehled hostů se můžeš podívat zde: http://www.votvirak.cz/

A co ty? Chystáš se letos na votvírák? A na koho se nejvíc těšíš?


describing a building

19. dubna 2015 v 20:32 | Kristynachd |  Novinky

Describing a building

The most beautiful building in my town is parkhotel Morris. It is near the centre of Nový Bor next to beautiful garden park.
The hotel was built connecting the original neoclassical villa and a new wing. Hotel has 39 rooms, welness, restaurant, outdoor seating and other salons.
Hotel looks from outside very beautiful and cared. There are many beautiful trees and flowers.
Inside the parkhotel is very interesting. There are lot of glass elements and decorations. When you go inside, you will be in the big hall with reception. It is also a beautiful, large and bright restaurant, which is nicely designed and decorated. Restaurant cooks really well and for a good price. In hotel is very beautiful welness where is sauna, whirlpool and massages.
Novy Bor is a small but nice and quiet town where you can find some small shops, cinema, theater and near is forest beach with pond or forest theater.
Visit this most beautiful hotel and Nový Bor I very recommended!


Chceš začít brát antikoncepci? Co dělat?

9. dubna 2015 v 12:59 | Kristynachd |  Články


Rozhodla ses začít svůj sexuální život a chceš být chráněná před těhotenstvím, nebo jsi ho už začala ale stále máš obavy že bys mohla otěhotnět? Chceš začít brát antikoncepční pilulky ale nevíš co pro to udělat?

Určitě si to nejdřívě srovnej ty sama v hlavě, protože braní antikoncepce není žádná sranda, jsou to hormony takže to něco s tvým tělem určitě udělá. Proto určitě nemá cenu je začít brát když sexuálně nežiješ a nebo třeba jen kvůli tomu, aby se ti srovnala menstruace a nebo zlepšila pleť.

Promluv si s rodiči
Pokud nejsi plnoletá, určitě si promluv s rodiči nejlépe s mamkou. Řekni jí co tě k tomu vede antikoncepci brát a určitě se neboj být upřímná. Pokud už máš dlouho přítele a rodiče ho znají, neměl by to být takový problém jako kdyby jsi nikoho neměla a chtěla by sis jen užívat.

Zajdi ke gynekologovi
Pokud chce začít brát antikoncepci, musíš si zajít ke gynekologovi nebo říct při preventivní prohlídce že bys ji chtěla začít brát.
Doktor tě zkontroluje, zeptá se jestli se ve tvojí rodině vyskytuje nějaké onemocnění třeba jako trombóza, a rovnou předepíše recept na pilulky. Teď už se žádné krevní testy nedělají aby se zjistilo, že tvé tělo v pohodě pilulky snese - podlě mě je to docela škoda, protože by se tím předcházelo určitým problémům u ruzných žen, které mají třeba vyšší riziko trombózy..

Potom už stačí si pilulky vyzvednout v lékárně
Pilulky se obvykle poprvé začínají užívat první den menstruace, v tomto případě je žena chráněna prakticky hned, kdy si vezme první pilulku prvního platíčka. Pokud se ti nechce na menstruaci čekat, můžeš si vzít pilulku kdykoli jindy ale začneš být chráněna až po 7. dni pravidelného užívání pilulek a u některých antikoncepcí až 10. den.

- Při pravidelném užívání antikoncepce je žena chráněna i v době obvyklé 7 denní pauzy, kdy se u některých typů antikoncepce neberou.

Bojíš se že při užívání antikoncepčních pilulek přibereš?
Po antikoncepčních pilulkách se netloustne, je to prokázáno řadou kvalitních studií. Průmerný váhový přírůstek u žen užívajících a neužívajících pilulky je stejný (asi 0,5-1 kg ročně). Pokud přece jen žena při užívání pilulek přibere, není to v důsledku užívání pilulek. U mladých dívek stačí normální tělesný vývoj, tem ještě není ukončen a probíhá dále ať už s pilulkami, či bez nich.
- Dřívější antikoncepce opravdu vedla ke zvýšení hmotnosti, protože obsahovala velké množství hormonů, které napomáhaly zadržování vody v těle a tím přibívání na váze. Moderní antikoncepce sice obsahují také hormony, ale ne v takovém množství jako kdysi.

Opožděný dárek - Clinique bold eyes to go + dovolená

6. dubna 2015 v 12:56 | Kristynachd |  Makeup
V neděli jsme byli s rodinou u babičky na velikonočním obědě kde se sešla celá rodina.
Babička mi ještě dala dárek od tety z Londýna odkud se nedávno vrátila. Čekala na mě krásná taštička a uvnitř byl dárkový balíček od Clinique - bold eyes to go
jde o malou taštičku ve které najdete kompaktní stíny v kovovém pouzdře, které zárověň slouží i jako zrcátko. Stíny jsou celkem vláčné a máslovité, jsou kvalitní. Potom zde najdete i tužku na oči která je taky super a krásné maluje a malou řasenku - kterou už jednou mamka měla a já si ji oblíbila. Jako poslední v taštičce najdeš mini řasenku na spodní řasy - tomu jsem nějak nepropadla a moc mi to s ní nejde dělat. Nejraději si dělám spodní řasy normální velkou řasenkou.
Z takového dárku mám opravdu radost, protože je to opravdu super někam na cesty nebo dovolenou. Už jen přihodit makeup :-D

Jinak - už jsme se s přítelem konečně dohodli na dovolené a tento rok bude jiná než ty předešlé dva. Rozhodli jsme se pro Chorvatsko. Docela mě mrzí že Turecko letos nee protože tam bych zase moc chtěla. A Tunis jako minulý rok taky ne. a Proč? S přítelem se docela bojíme do takových destinací těď leťet kvůli válečné situaci, jaká tam teď je takže to nechceme risknout. Přece jen letiště je celkem velká budova, nebo hotel.
Rozhodovali jsme se mezi Chorvatskem a Itálií a nebo ještě rozhodovali mezi Řeckem nebo Bulharskem které si docela mé sympatie získalo protože je tam i levně.
Takže letos žádné all inclusive letecky ale Chorvatsko. Z celého Chorvatska nás zaujal kemp Straško na Pagu (nebyl někdo?) je to 4 hvězdičkový kemp kde jsom i mobilhomy, které se nám moc zamlouvali protože mají vlastní koupelnu i sociálky a jsou moderně zařízené (alespoň na fotkách :-D)
Tento rok bude nově otevřený i bazénový komplex, který bude přímo v kempu. Bude to sice autobusem, kterým jsem naposledy jela na dovolenou do Španělska před několika lety, tak jsem docela zvědavá jaké to bude. Moc jsem ráda za to, že to je na 10 dnů tam, tedy 12 dnů s cestou. Jedeme bez stravy takže si budeme vařit a občas snad někam na jídlo zajdeme. Nebyl někdo na Pagu, nebo konkrétně v tomto kempu Straško? :-)

Jaké je tričko na přání od shirtinator.cz?

6. dubna 2015 v 11:29 | Kristynachd |  Recenze
Konečně přišlo tílko ze shirtinator.cz a je skvělé! A přišlo už ve čtvrtek 2.4. takže asi po týdnu což je fajn! Čekala jsem že to bude déle, než to vytvoří a tak :-)

Objednala jsem si S, protože většinu tílek co mám jsou S ale i tak jsem se bála aby mi bylo. A je mi..Možná jsem mohla mít i to M, protože tohle je akorát ale i to S je fajn a z tílka jsem moc nadšená.
Tričko je 100% z bavlny což je super, není to žádná umělina.
Potisk je krásný, barvy jsou syté a potisk perfektně drží. Moc se mi líbí barva kterou jsem si vybrala. Záměrně jsem udělala tričko spíš na léto a podařilo se :-)


Co se týče dopravy balíčku službou InTime jsem také moc spokojená! Sice psali že balíček přijde nějak kolem 13 hodin a přišel až nějak pozdějš odpoledne ale vůbec nevadí. Posílají sms, chodí i upozornění emailem a zásilku můžeš i sledovat. Když mi balíček vezli tak volali jestli jsem doma. Podepsala jsem převzetí a tričko bylo doma, nemohla jsem se dočkat až balíček rozbalím a jsem opravdu nadšená.
Jediné mínus na tílku je asi ta cena, mnoho z vás mi psalo že je opravdu vysoká a já musím souhlasit. Ale když si vezmete třeba takové tričko s vaší vlastní fotkou tak je cena celkem fajn, protože takové tričko nikde neseženete.

Takže shirtinator.cz opravdu mohu jen doporučit, rychlé vyrobení tílka, 100% bavlna a rychlé dodaní!

Přijď Zas ! :)
*RUBRIKY*

blik cvak Zamilovaný *5186* aja


počítání od 8.1. 2013

Flag Counter