DIY - vyrob si vlastní dřevěnou Provensal bedničku

27. srpna 2015 v 20:10 | Kristynachd |  Tipy, návody, rady - DIY
Poslední dobou se více a více rozmáchá provensal styl, nebo shabby styl, což je podobné, objevují se zde hlavně světlé barvy, jako je bílá, šedá, béžová a třeba prvky dřeva nebo jiných přírodnin. Je to velmi něžný styl, který si získává stále více fanoušku, a mě si také získal. Dekorace, nábytek, textilie v tomto stylu již jsou celkem dobře dostupné. Nejraději mám obchody jako je Kik, pepco, jysk.. Ale pokud jsi kreativní a ráda by sis něco v tomto stylu vyrobila, mám pro tebe jeden tip a návod a to na DIY dřevěnou bedýnku, kterou můžeš ale vyrobit i v jiném stylu, než bílou nebo s patinou.

Budeš potřebovat:
Dřevěné plaňky, my jich měli doma plnou garáž, nebo je můžeš koupit třeba v obi, baumaxu..
Hřebíky nebo šroubky
kladivo nebo aku vrtačku
bílý balakryl, černou barvu nebo sprej (může být i šedá, nebo nemusí být vůbec)

Nejdříve si nařež plaňky, podle toho jak chceš bedýnku velkou. Celkem jich budeš potřebovat 8 a nebo pokud budeš chtít bedýnku jako mám já na fotce, budeš potřebovat ještě o 4 prkýnka navíc, a ještě 4 menší kousky dovnitř.

Potom si dáš 4 stejně dlouhá prkýnka na zem vedle sebe, ty budou základ. Na ně na kraj dáš první dřívko a to zespodu přiděláš buď hřebíky nebo šrouby ke 4 základním plaňkám. Takto uděláš obě čelní strany, boční k nim přiděláš hřebíky jen ze stran, tyto ze spodu ke 4 základním prkýnkám nemusíš.

Po těchto krocích máš již základní jednoduchou krabičku, kterou tak můžeš nechat a nebo udělat další "řadu" jako jsem dělala já. Stačí udělat zase takový čtverec, nařezat si 4 stejně dlouhé čtyřhránky a ty přidělat dovnitř do všech rohů. Potom stačí udělaný čtvereč dát přes ně, aby tyčky byly vevnitř a potom stačí jen je přidělat k nim.


Potom máš hotovo, můžeš šmirgl papírem obrousit různé nedokonalosti a potom se pustit do natírání, můžeš si krabičku natřít jakoukoli barvou chceš! Ale pokud se chceš držet provensal nebo shabby stylu, můžeš se držet mého postupu.
- Nejdříve jsem krabičku nastříkala černou barvou ve spreji, nechala zaschnout.
- Potom jsem vzala štětec (lepší je širší), namočila do balakrylu, více otřela a párkrát jsem přetřela černou , opravdu jen lehce a ono to udělá takový lehce starý, oprýskaný vzhled, říká se tomu patina. 7
Moc hezké je i místo černé dát šedou nebo hnědou barvu, vypadá to opravdu moc zajímavě.
- Zkoušeli jsme nedat černou vůbec a lehce natřít bílou jen dřevo a taky to vytváří lehkou patinu, takže si můžeš vybrat, co se ti líbí více.
Potom už stačí nechat jen pořádně uschnout, můžeš si klidně ještě černou barvou a štětečkem na krabici něco napsat, třeba tvé iniciály nebo různé nápisy, které k provensal stylu patří.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 T. T. | Web | 6. září 2015 v 19:39 | Reagovat

Veľmi pekné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Přijď Zas ! :)

MÉ OBLÍBENÉ SPŘÁTELENÉ STRÁNKY:

STUFF1 http://stuff1.blog.cz/


weheartit.com
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
*RUBRIKY*

blik cvak Zamilovaný *5186* aja


počítání od 8.1. 2013

Flag Counter