Dukanova dieta - I. Jak funguje, jak začít, mé první dojmy?

4. září 2016 v 22:59 | Kristynachd |  Fitness
Už nějakou dobu se snažím zhnubnout nabraná kila za poslední 3 roky. Bohužel to není jen tak. Naštěstí jsem ještě nezkoušela nezpočet diet, které by mi ničily tělo. Každý mi radil že stačí jíst zdravě a hýbat se a půjde to samo. To sice ano, ale já potřebovala opravdu nakopnout, říct co mám přesně dělat a jíst, ale zase ne tak, aby se to proměnilo ve stereotyp.
Snažila jsem se stravovat podle různých jídelníčků, principů nebo prostě zdravě. Ale brzy mi přestaly docházet nápady nebo v jídelníčcích se objevovalo pořád to samé a potom mi to lezlo krkem. Někoho určitě ihned odpudí slovo dieta, ale ono vlasně tak úplně o dietu nejde, protože se drží celoživotně, takže jde spíše o změnu životního stylu.

Před prázdninami jsem uslyšela o dukanově dietě, přečetla si dukanovu knihu a přidala se do různých facebook skupin, věnovaným této dietě. Vše jsem si o dietě pozjistila, nakoupila vhodné potraviny a začátekem srpna jsem se do toho pustila.

Dukanova dieta má několik fází.
V 1. fázi se konzumují jen čisté bílkoviny - maso, vejce, mléčné výrobky, ryby..
Trvá podle toho, kolik chceš zhubnout kilo. Trvá 2-10 dnů. Já ji držela 6 dnů a mohu říct, že jsem ji zvládla opravdu dobře, nic mi nechybělo a opravdu mě to bavilo. Hodně mě určitě motivovala skupina na facebooku, kde jsou různá alba různých receptů.
2. fáze trvá tak dlouho, než se dostaneš na svou zvolenou váhu. V této fázi střídáš dny jen s čistou bílkovinou a dny s bílkovinami a zeleninou. Nejlepší jsou dva dny bílkovinné a dva dny i se zeleninou.
3. fáze je o tom, ustálit si získanou váhu, je velmi důležitá, jinak dojde k jojo efektu! V této fázi můžeš jíst i celozrnné pečivo, ovoce, škroboviny.. Ale jeden den v týdnu dodržuješ jen bílkovinný den. Máš ale dovolené jedno slavnostní jídlo denně (jaké chceš, samozřejmě ne nějak extra nezdravé) tuto dietu držíš v závislosti na to, kolik jsi celkem zhubla kilo. Když jsi zhubla 10kg, musíš 3. fázi držet 100 dní, když 15kg tak 150dní atd..
4. V této fázi můžeš jíst co chceš, ovšem jeden den v týdnu je jen čistě bílkovinný. Samozřejmě se zkus vyhýbat tukům a cukrům.

Důležité: v 1. fázi si dej 1,5 lžíce ovesných otrub. V 2. a 3. fázi 2 lžíce OO denně a ve 4. fázi 3. Lžíce denně.
Důležité je pít alespoň 2 litry denně a doporučená je 20min chůze denně.

A jak jsem zatím na tom já?
Dietu držím měsíc, a zatím jsem moc spokojená. Cítím se skvělě, nadýmání a bolesti břicha jsou pryč. Mám více energie a zatím jsem zhubla něco kolem 5kg. Moc mě to baví, protože na cokoli máš chuť, to si můžeš uvařit podle principů dukanovi diety. Dost mě překvapilo to, jak skvěle se dá vařit a péct bez mouky. Výhoda diety je to, že můžeš jíst kdy chceš a kolik toho chceš. Pokud tě dieta zaujala, internet a FB skupiny ti určitě řeknou více.

V příštím díle si budete moci přečíst mé pokroky a třeba nějaké recepty. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lída Lída | Web | 5. září 2016 v 11:10 | Reagovat

O této dietě jsem slyšela a ačkoliv nejsem jejich zastánce, tahle je velmi zajímavá :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Přijď Zas ! :)
*RUBRIKY*

blik cvak Zamilovaný *5186* aja


počítání od 8.1. 2013

Flag Counter